Оперативність, підтримка та сталість: як місцеві ради допомагають країні у воєнний час.

Бути поруч із людьми, діяти швидко иа допомагати там, де це найбільше потрібно, – саме ці принчипи, на мою думку, мають бути основою роботи місцевих рад під час війни. Цим баченням поділилася з колегами-юристами на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Правове забезпечення трансформації діяльності органів публічної влади для відновлення України.”

Досвід Києва у вирішенні критичних завдань

Як депутатка Київради, я представила досвід столиці у вирішенні ключових викликів війни, зокрема:

  • підтрими військовослужбовців та їхніх родин;
  • захисту міської інфрастуктури
  • забезпечення життєдіяльності міста.
Сьогодні майже 100 тисяч киян зі зброєю в руках захищають нашу державу. Тому головним завданням міста є створення максимально комфортних умов для них як на фронті, так і в тилу.

Програми підтримки для Захисників і Захисниць

Одним з ключових інструментів стало впровадження цільової програми “Підтримка киян – Захисників і Захисниць України” на 2023-2025 роки. Вона передбачає:

  • соціальну підтримку військових та іхніх родин;
  • грантову допомогу для відкриття власної справи;
  • інші заходи, спрямовані на адаптацію та відновлення.

Окресо варто зазначити запуск електронного сервісу “Портал Захисників та Захисниць”. Завдяки цьому сервісу військові можуть за принципом “єдиного вікна” отримати понад 4- видів послуг, зокрема юридичну допомогу, консультації щодо працевлаштування, компенсації, тощо.

Інфрастуктура та критичні об’єкти

КМР також приділяє увагу стійкості критичної інфраструктури. Депутати підтримали рішення про виділення додаткових коштів на:

  • забезпечення безперебійної роботи насосних станцій;
  • запобігання аваріям на каналізаційних колекторах;
  • модернізацію важливих об’єктів для зменшення ризиків у разі атак.

Підтримка малого бізнесу.

Малий бізнес – це основа економіки Києва, яка забезпечує тисячі робочих місць. Розуміючи це, місто впровадило програми кредитно-фінансової підтримки для підприємців, які постраждали від війни. Проте, я вважаю, що перелік категорій, які можуть скористатися цією допомогою, потрібно розширити. Це дозволить ще більшій кількості підприємців відновити свою діяльність та сприяти економічному відродженню столиці.

ВИСНОВКИ

У своєму виступі я наголосила, що від ефективності дій місцевої влади залежить не лише стійкість регіонів, а й успіх усього фронту боротьби за нашу незалежність. Сподіваюся, що пердставники центральних органів влади врахують запропоновані ініціативи щодо посилення державної підтримки місцевого самоврядування.

Плідна співпраця на всіх рівнях – це запорука успіху нашої країни в цей непростий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.