Оболонь може стати одним з центрів IT-індустрії України

Комунальний кінотеатр “Братислава” у Оболонському районі Києва планується перетворити на сучасний центр розвитку IT-підприємництва із збереженням його соціально-культурних функцій для забезпечення потреб місцевої громади.

Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці лідер громадської кампанії “Врятувати Братиславу”, депутат Київради Ганна Свириденко із фракції “Батьківщина”, передає Depo.Київ.

У дописі йдеться, що ГО “Київ IT Кластер” має намір створити на частині площ кінотеатру “Братислава” (близько 2424,3 кв.м) центр розвитку IT-підприємництва. Ця структура бере на себе зобов’язання привести “Братиславу” у належний стан з використанням сучасних інновацій, а саме: проведення капремонту, ремонт опалення, вентиляції, водопостачання та каналізації, заміна та ремонт електрообладнання, профілактика протипожежної системи тощо. Відповідно до інформації на сайті організації, в рамках реалізації цього проекту передбачається створення місць для розробки стартапів, креативного простору, конференц-залу, навчальної аудиторії, лабораторій, демозони та зони відпочинку.

В той же час місцева громада отримає 619,8 відремонтованих кв.м. на забезпечення своїх соціально-культурних потреб. Це цілий кінозал та ще декілька приміщень. Таким чином, кінопокази та культурно-навчальні заходи зможуть проводитися у достатньому обсязі.
Ганна Свириденко прокоментувала нагальний стан та перспективи реалізації цього задуму: “Так, дійсно, зараз йде розробка досить цікавого та перспективного проекту у форматі державно-приватного партнерства, який має шанс перетворити наш Оболонський район на українську Силіконову долину. Тим паче, що завдяки його реалізації, громада без витрат з міського бюджету отримає відремонтовані, сучасні приміщення для проведення кінопоказів та інших заходів, а загроза знищення “Братислави” та будівництва на її місці чергового ТРЦ чи “висотки” буде відвернена на довгий час”.

Але чи підтримає міська рада відповідне рішення говорити поки зарано.

“На засіданні постійної комісії з питань власності прийнято рішення про розробку відповідного проекту рішення Київради. Тобто, зараз лише йде робота над документом, який дозволить задовольнити інтереси та забезпечити права усіх сторін. І у цьому питанні я, як депутат, обраний від Оболоні та перший заступник голови постійної комісії Київради з питань власності виступаю, перш за все, на боці громади. Тому буду наполягати на публічному громадському та експертному обговоренні цього проекту, а також особисто контролюватиму кожен етап його реалізації та інформуватиму про його перебіг”, — наголосила Ганна Свириденко.

https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/obolon-mozhe-stati-odnim-z-centriv-it-industriyi-ukrayini-20170614588569

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.