Ініціатива Ганни Свириденко з підтримки ОСББ та ЖБК Оболоні дає результат для всього Києва

Завдяки співпраці команди «Правозахисту Оболоні» з експертами та головами ОСББ та ЖБК було розроблене та прийняте рішення Київради, яке має суттєво підвищити зацікавленість власників багатоквартирних будинків у співпраці з містом на умовах співфінансування.

Депутатський корпус столиці підтримав внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 № 780/1784 «Про затвердження Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва»

За що Київрада проголосувала

По-перше, дали змогу райдержадміністраціям самостійно визначати замовників робіт, отже ними можуть виступати як керуючі компанії, так і ЖБК з ОСББ.

По-друге, внесені уточнення та доповнення у перелік робіт, які можна буде виконувати на умовах співфінансування, а саме:

  • Складання енергосертифіката будівлі – 1% мешканці, решта – місто;
  • Проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення конструктивних елементів будівлі – 5% мешканці;
  • Капітальний ремонт покрівлі – 10% мешканці;
  • Реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення мереж водопосточання (у тому числі, протипожежного) та їх ізоляція, мереж електропостачання (у тому числі, електрощитових), мереж каналізування та водовідведення – 15% мешканці;
  • Заміна дверей та вікон в місцях загального користування, утеплення фасаду за наявності автоматичної системи погодного регулювання, встановлення індивідуального теплового пункту, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення мереж опалення (у тому числі, їх теплоізоляція), освітлення – 30% мешканці;
  • Інші роботи щодо спільного майна багатоквартирного будинку – 30% мешканці.

Як народжувався проект рішення

Вже декілька місяців на базі громадської приймальні Ганни Свириденко проводяться консультації для представників ОСББ та ЖБК Оболоні за участі експертів у галузі ЖКГ. Під час таких зустрічей надається консультативна, методична та юридична допомога у питаннях, які турбують майже кожного мешканця звичайної багатоповерхівки: як зменшити витрати на комірне, зробити будинок енергоефективним, модернізувати, відремонтувати чи переобладнати оселю. Про те, що ця ініціатива несе практичну користь свідчить і той факт, що завдяки «сарафанному радіо» про неї стало відомо і в інших районах міста. Так за цей час ми встигли познайомитися і з активістами з Подолу, Троєщини, Осокорків.

Подекуди такі консультації перетворювали на цілі експертні дискусії, де учасники не лише дізнавалися про шляхи вирішення проблем їх будинків, а й самі вносили пропозиції щодо конкретних рішень Київради, які мали б підвищити ефективність роботи міських програм сприяння багатоквартирним будинкам. Саме внаслідок такого обговорення і зародилася ідея внесення змін до відповідного Положення. Які були оформлені у вигляді відповідного проекту рішення Київради та подані на її розгляд нашими депутатами Ганною Свириденко та Мариною Кочур разом з групою колег, як невідкладне.

«Дуже хочу подякувати нашому експерту з питань ЖКГ Олегу Попенко, а також головам оболонських ЖБК Тамарі Подоляко та Юлії Тогобіцькій, які були ініціаторами цих змін, нашими радниками та доклали багато зусиль для того, аби пропозиції перетворилися на робочий документ. Ми дуже цінуємо їх думку, бо вони на практиці кожен день мають справу з купою питань життєдіяльності будинків. Сподіваюсь, що це рішення Київради допоможе їм у цій справі».

Ініціатива Ганни Свириденко триває

Київрада нещодавно прийняла бюджет міста, одним з пріоритетів якого визначено житлово-комунальне господарство. Так на програму співфінансування у Оболонському районі виділено 30 млн. грн., з яких 10 – на ліфти. Тож, якщо ви бажаєте взяти участь у цій чи інших програмах, але не знаєте як і з чого почати, то ми чекаємо на вас у нашій приймальні, де ви отримаєте фахову допомогу та підтримку у цій справі.

Для цього потрібно зателефонувати на номери (044) 426-52-99 або (044) 232-85-98 та узгодити час консультації та повідомити перелік питань, які вас цікавлять. А ми зробимо усе можливе, аби допомогти нашим сусідам зробити їх будинки кращими та затишнішими.

2 thoughts on “Ініціатива Ганни Свириденко з підтримки ОСББ та ЖБК Оболоні дає результат для всього Києва”

  1. Шановна пані Ганна! Так виходить, що на теперешній час мешканці багатоповерхівок підтримують прибудинкові території самі. Мається на увазі озеленення, чистота в під’їздах і навколо. Це добре. Але ми б хотіли , щоб Ви надали нам допомогу для привезення землі біля під’їздів 6 і 5 по проспекту Оболонський, 39-а. А по можливості біля всього дому. Тому як будинок із 1977 року і до цього ніхто нічого не привозив. А одній людині важко і не під силу. Трошки кущіків для озеленення. З керівниками в Керуючих компаніях нема прощо говорити. Вони нічого не хочуть на своїх посадах робити. Місця тепленькі але ненадовго. Друге питання стосовно ліфта в 6 під’їзді. У нас проблеми з кнопками всередені ліфту. Він часто не працює. Люди ходять пішки. По декілька разів на день визови в аварійку ідуть. Приїхали служби запустили і розводять руками. То якщо в програмі закладено відсоток на ремонти ліфтів, то до нас теж направте спеціалістів для вирішення нашої проблеми. І ще прохання- переглянути огорожі біля придомових територіях. Зробити огорожі, щоб не витоптували квіти, які ми самі купляємо за свої кошти і висаджуємо. Ми хочемо мати наше місто і Україну зелену і квітучу. Чому до Вас прохання, повторюсь, бо в Керуючих компаніях не хочуть робити нічого. Тому написали Вам….проспект Оболонський 39-А. 6 під’їзд…

    1. Шановна, Наталія Дмитрівна! Я Вас запрошую до моєї приймальні, де ми зможемо обговорити проблемні питання вашого будинку і знайти можливі шляхи їх вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.