Захистити свої права на якісне медобслуговування з допомогою депутата: як оболонська громада боролася за збереження дитячої поліклініки

Навесні чи не найобговорюванішою темою серед батьків Оболоні поряд з пандемією COVID-19 було реформування дитячих закладів охорони здоров’я в нашому районі. А точніше – розформування приміщень для лікарів вузького профілю з чотирьох філій в дві. За повідомленням соцмереж саме під таке «реформування» мала підпадати дитяча поліклініки № 1 на Йорданській, 26.

Здавалося б чому така доля мала спіткати заклад розташований в зручному місці поряд з метро та зупинками громадського транспорту, поруч яким знаходиться облаштований сквер та дитячий майданчик, ще й після внутрішнього та зовнішнього ремонту? Почали ширитися чутки, що таким чином звільняють приміщення для приватної клініки, в той час як звичайні діти мали б отримувати медичні послуги у значно гірших умовах.

Громада стає на захист своїх прав

Новина швидко облетіла батьківськи чати та спільноти у соцмережах. Тож реакція на такі наміри не забарилася.

По-перше, була створена електронна петиція на сайті Київради. Яка вимагала в процесі реформування залишити одним з приміщень для обслуговування дітей вузькопрофільними спеціалістами приміщення дитячої поліклініки № 1 Оболонського району на вул. Йорданська, 26, яке має для цього всі умови та більше переваг до використання аніж ті поліклініки, які обрали відповідальні органи.

А по-друге, ініціативна група батьків та медпрацівників закладу спрямувала відповідні звернення до Ганни Свириденко, депутата Київради від Оболоні. З проханням з’ясувати ситуацію, донести до районного керівництва позицію мешканців та за необхідності посприяти перегляду рішення.

Відповідне депутатське звернення було підготовлено та спрямовано на ім’я голови РДА, а також були проведені консультації щодо питання з відповідальними за це особами.

Влада дослухалась до думки оболонців

Така сумісна активність не залишилася непоміченою. Вона продемонструвала, що наші сусіди готові обстоювати свої права і мають підтримку їх депутата у цьому. Тому рішення було оперативно переглянуте.

«Як ви знаєте, ця медична реформа вимагає так званої «оптимізації», за якою може ховатися фактичне скорочення і закладів, і штату. Але громада Оболоні своєю активністю вказала на те, що саме ця поліклініка має бути збережена. І дуже добре, що наша районна влада вміє чути голос оболонців та приймати мудрі рішення», – зазначила Ганна Свириденко.

Також є приємні новини і для медперсоналу поліклініки. Вже було оголошено закупівлю комп’ютерів для комунального неприбуткового підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Оболонського району. Тож ця потреба закладу буде задоволена по закінченню усіх формальностей.

Тож сподіваємось, що у цьому питанні була поставлена крапка, а наші діти і надалі будуть отримувати медичне забезпечення у зручному та облаштованому закладі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.