Розпочала свою діяльність Спілка матерів наприкінці 1998 року, організувавши клуб спілкування та взаємопідтримки родин: проводили танцювальні вечори, спілкування за чашкою чаю, походи в місто. Очолила організацію Стешенко Євгенія Олександрівна. В 2000 році Cпілка вперше виграла конкурс проектів у фонді «Відродження». Проект називався: «Центр з представництва інтересів розумово-відсталих інвалідів та їх сімей». Завдяки успішному виконанню проекту, він був продовжений ще на рік. А вже протягом 2000-2008 років організація виграла та успішно реалізувала 9 міжнародних проектів та 8 проектів по Україні.
![](http://svyrydenko.kiev.ua/wp-content/uploads/2023/11/6f58fabd-2ef6-4572-97c5-1e48c968eafc-1024x768.jpg)
Також, вже близько двадцяти років, як Спілка матерів «Сонячний промінь» на своїй базі створила театральну студію «Паростки» для дітей та молоді з особливостями інтелектуального розвитку. За всі ці роки студійна робота переросла в інноваційну програму реабілітації, що базується на використанні художньої творчості. Дана програма, завдяки методичному виданню «Інтегрований театр», відома не тільки в Україні, а і за її межами.
Інтегрований театр є універсальним засобом спілкування, розуміння цього світу. До того ж його можливості, на відміну від звичайної форми спілкування, дивовижні. Людина з особливими потребами, обмежена у спілкуванні та розумінні, за допомогою театру вона отримує унікальну можливість висловити свої почуття і осягти цей світ на високому рівні обміну інформації.
![](http://svyrydenko.kiev.ua/wp-content/uploads/2023/11/962cbd75-b9c7-495e-912c-d056f43911fb-768x1024.jpg)
Слід зазначити, що за час роботи організація та її працівники неодноразово були відзначені Президентом України, Міністерством сім’ї, молоді та спорту, Міністерством соціальної політики та праці, Київською міською та Оболонською районною в місті Києві державними адміністраціями.
![](http://svyrydenko.kiev.ua/wp-content/uploads/2023/11/img_1549-768x1024.jpg)