КІНО БУДЕ! І НЕ ТІЛЬКИ

Завдяки спільним зусиллям оболонських активістів громадської кампанії «Врятувати Братиславу» та депутата Київради (фракція «ВО «Батьківщина») Ганни Свириденко можливість відродження та модернізації отримала не лише «Братислава», а й ціла мережа столичних комунальних кінотеатрів.

Київрада – за

Київрада підтримала проект внесення змін у Комплексну міську цільову програму “Столична культура 2016-2018”. Його авторами виступили міські депутати Ганна Свириденко, Михайло Будилов, Олесь Маляревич і Олександр Бродський. Проектом передбачено виділення протягом двох років 30 млн. грн на модернізацію обладнання для кінопоказу і на капітальний ремонт приміщень київських комунальних кінотеатрів.

Як акцентувала у своєму виступі під час розгляду цього питання депутат від Оболоні Ганна Свириденко, це рішення дозволить розпочати вирішення цілого комплексу міських проблем, які вже довгий час стоять перед столицею. По-перше, це збереження комунальних кінотеатрів як важливої складової мережі культурних закладів столиці, нестача яких відчувається все гостріше, особливо в спальних районах. По-друге, це створення запобіжних механізмів виникнення соціальної напруги серед жителів столиці через процес деградації будівель і прилеглих територій, а також ризики їх знесення будівництва на їхньому місці чергових хмарочосів і ТРЦ, впритул до вже наявних житлових будинків. 

Також депутат відзначила, що комунальні кінотеатри мають значне соціальне навантаження і зараз є чи не єдиною можливістю для культурного дозвілля багатьох категорій киян. Також вона підкреслила, що здатність муніципальної влади забезпечити реалізацію культурних потреб жителів є одним із маркерів сучасного мегаполіса, тим паче, якщо він претендує на звання європейської столиці. Тому кінотеатри повинні розширювати свої функції, перетворюватися на громадські культурні центри, інкубатори, де будуть народжуватися стартапи сучасних креативних індустрій і майданчики для розвитку місцевих громад.

Відповідне рішення сприятиме популяризації вітчизняних кінострічок, переконані депутати Київради. “Кожен із нас знає, як критично не вистачає культурних закладів у столиці. Здебільшого не вистачає залів, де можуть виступати театральні та танцювальні колективи тощо. Є тільки школи й дуже старі будинки культури. Ми також знаємо, що є 17 комунальних кінотеатрів у місті Києві, які вже застаріли і як кінотеатри працювати не можуть. Саме тому ми хочемо відновити ці заклади, як культурні центри. Там буде і кіно, і театр, і живопис тощо. Я думаю, цього року вже 4 об’єкти ми втілимо в життя.”, – наголошує депутат Київради Олесь Маляревич, який є співсуб’єктом подання відповідного рішення.

Що буде з «Братиславою»

“Після ухвалення запропонованого нами рішення, нарешті з`явився юридичний механізм передбачати кошти на ремонт та модернізацію комунальних кінотеатрів. Безумовно, треба буде замовляти розробку проектно-кошторисної документації щодо кожного конкретного закладу. А далі – передбачити ці кошти в бюджеті міста. Алгоритм не з швидких, але результат має виправдати затрачені зусилля,” – так прокоментувала процедурні аспекти прийнятого рішення Ганна Свириденко. «Наразі я проводжу консультації з керівництвом КП “Київкінофільм” щодо розробки проектно-кошторисної документації, щоб встановити, який обсяг коштів потрібний на ремонт закладу, – підсумовує вона.

Як повідомили у КП «Київкінофільм» у відповіді на запит Івана Скринця, журналіста інтернет-видання KyivTime, гроші їм дали, і частина з них точно піде на створення у “Братиславі” культурного центру зі збереженням функцій кінотеатру.

Також, як нам стало відомо з власних джерел, розголос громадської кампанії за збереження кінотеатру змусив звернути на нього увагу приватних інвесторів зі сфери IT-індустрії. Вони готові вкладати кошти у відновлення та ремонт будівлі і створення на її базі сучасного IT-кластеру. Він має стати центром розвитку сучасних технологій в Україні, де будуть проводитися освітні заходи, народження стартапів та розроблятися сучасні конкурентні продукти індустрії, які за відповідної уваги та підтримки можуть стати локомотивом відродження української економіки.

Прокоментувати цю інформацію ми знову ж попросили лідера громадської кампанії «Врятувати Братиславу» Ганну Свириденко: «Українська силіконова долина на Оболоні. Чому б і ні? Це наша перепустка у клуб сучасних розвинених держав світу. Але це має бути стабільний і відповідальний проект, який жодним чином не буде порушувати інтереси місцевої громади і гарантуватиме збереження соціально-культурної функції закладу».

Тож вітаємо оболонську громаду з першим значним успіхом у боротьбі за своє право жити в сучасному та комфортному міському просторі, а не у хмарочосовому гетто. Але знімати цю справу з громадського контролю зарано, бо попереду ще багато роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.