Київрада просить парламент і Кабмін ліквідувати “зрівнялівку” в оплаті праці медпрацівників

Ініціаторами звернення, яке готувалося спільно з представниками Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, стали депутати від “Батьківщини” Ганна Свириденко та Марина Кочур.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я щодо диференціації оплати праці медичних працівників.

Як зазначається у тексті звернення, у депутатів Київради викликає занепокоєння недостатній обсяг фінансування сфери охорони здоров’я та відсутність оптимальної диференціації заробітної плати кваліфікованих медичних працівників. Все це призводить до відтоку медперсоналу до країн Європейського Союзу.

“На 2018 рік витрати на охорону здоров’я складають 3,5% від ВВП, що не відповідає ні реальним потребам галузі, ні рівню фінансування визначеному ВООЗ (7% від ВВП). Попри збільшення питомої ваги видатків на оплату праці медичних працівників у загальному бюджеті, зростання середньої заробітної плати в охороні здоров’я відбувається вкрай повільно. Медичні працівники заслуговують на більше. Ще одна проблема – укомплектованість лікарями складає близько 76%, третина працюючих – пенсійного віку. Ніхто не захоче працювати в українських медичних закладах, де низькі зарплати та ще й виникають проблеми із їх виплатами”, – зазначила співавтор відповідного звернення, депутат Київради Ганна Свириденко.

Велике занепокоєння на місцях також викликає наступне: у разі надання цілодобової медичної допомоги раніше у разі відпустки медпрацівника або лікарняного, інший персонал розподіляв між собою ці години та отримував додаткову зарплату. А сьогодні ці години входять у мінімальну заробітну плату. Санітарки та медичні сестри масово відмовляються виходити на роботу за своїх колег, які відсутні. Тому у Київраді пропонують підвищити на два тарифних розряди посадові оклади медичних працівників.

Відповідне звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я підтримали 84 депутати Київради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.