Біля кожної водойми Києва не завадило б облаштувати спеціальні таблички, які інформуватимуть про раціон диких качок.
Часто бачимо, приміром, біля озера Йорданського, як діти з батьками підгодовують каченят хлібом. І хоч малечу це тішить, насправді булки, батони і сухарі птахам давати не можна.
![](http://svyrydenko.kiev.ua/wp-content/uploads/2022/08/298605168_470108265124265_3271156879866038512_n.jpg)
Так само шкідливе для них смажене насіння, чіпси і горішки. Замість хліба візьміть з собою на прогулянку ячмінну крупу, вівсяні пластівці чи пшеницю. Ще можна кинути птахам у воду шкаралупу яєць, крейду або порізані на шматочки моркву і капусту.
Київські крижні та крякви так звикли до життя в місті, що уже навіть нікуди не відлітають. Тому підгодовувати їх важливо, особливо взимку. Але орнітологи просять робити це правильно.